Łeba chce być uzdrowiskiem

10 listopada 2011r. | Drukuj

Mieszkańcy oraz władze Łeby zabiegają o przekształcenie ich miasteczka z kurortu w uzdrowisko. Pomysł powstał już kilka lat temu. Teraz poczyniono kroki, które mają przyśpieszyć jego realizację.

Baseny termalne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wypoczywających. / fot. sxc.hu

Kluczem do sukcesu w uznaniu Łeby za kurort są ogromne pokłady wód termalnych, które odkryto pod miastem jeszcze w latach 60. Wydobyta z głębin gorąca woda, mogłaby posłużyć do leczenia kuracjuszy. Dzięki temu miasto ożyje także poza sezonem i zyska dodatkowy prestiż. Burmistrz Andrzej Strzechmiński z kilkoma radnymi był już w Pyrzycach, gdzie wody termalne służą do ogrzewania budynków. Teraz chcą odwiedzić Uniejowo, słynące z leczniczych właściwości tamtejszych gorących źródeł.

Za uzdrowisko, miejscowość lub gminę, uznaje Rada Ministrów w drodze rozporządzenia i na podstawie ustawy o uzdrowiskach i lecznictwie uzdrowiskowym. Niezbędne jest spełnienie określonych w niej warunków. To m.in. właściwości lecznicze klimatu i krajobrazu, naturalne zasoby lecznicze  oraz inne czynniki środowiskowe mające korzystny wpływ na wyniki świadczeń zapobiegawczych i leczniczych. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia, Łeba byłaby trzecim uzdrowiskiem w województwie pomorskim, po Sopocie i Ustce.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz