Nasi rządzą Senatem – Kaszuba wicemarszałkiem!

09 listopada 2011r. | Drukuj

Senator Jan Wyrowiński jest rekomendowany przez Platformę Obywatelska na stanowisko wicemarszałka Senatu. Pochodzący z Brus Kaszuba jest obecnie przewodniczącym senackiej Komisji Gospodarki Narodowej. Wczoraj marszałkiem Senatu po raz trzeci został gdańszczanin Bogdan Borusewicz.

fot. Jan Wyrowiński

Jan Wyrowiński ma 64 lata i pochodzi z Brus. Ukończył Politechnikę Gdańską i jako inżynier automatyk projektował komputerowe systemy sterowania. W latach 70. i 80. angażował się w działalność opozycji demokratycznej i „Solidarności”. Podczas stanu wojennego był internowany. Reprezentowałem Toruń i ziemię chełmińską w Sejmie X, I, II, III i V kadencji. Był współautorem pomysłu lokalizacji w Toruniu siedziby Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego. Obecnie jest senatorem, przewodniczącym Komisji Gospodarki Narodowej. W ramach polskie Prezydencji w Radzie UE przewodniczy spotkaniom komisji ds. gospodarczych parlamentów państw unijnych.  Obecnie mieszka w Toruniu.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz