Dziki z miasta jadą na kaszubską wieś

09 listopada 2011r. | Drukuj

Na Kaszuby przybywają transporty dzików z… Bydgoszczy. Do lasów powiatu bytowskiego od kilku dni są przywożone dziki odławianie na osiedlach mieszkaniowych tego miasta.  Zwierzęta trafią w okolice Miastka.

fot. gk

Dziki kręcące się pomiędzy blokami osiedli mieszkaniowych, leżących na obrzeżach Bydgoszczy, zagrażają tamtejszym mieszkańcom. Lochy i odyńce żerują na bydgoskich śmietnikach i – zdaniem władz miasta – mogą być niebezpieczne dla ludzi. – Do urzędu miasta wpłynęło już ponad sto wniosków mieszkańców Bydgoszczy o wyłapanie i usunięcie dzików – mówi Adam Ferek, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego bydgoskiego magistratu.  – Dotychczas stosowane metody, polegające na płoszeniu i odstraszaniu zwierząt nie przyniosły efektów – dodaje. Dziki nadal zapuszczają się  pomiędzy budynki mieszkalne, niszczą także przydomowe ogródki. Wydział zarządzania kryzysowego polecił już ustawienie klatki do odławiania zwierząt, w której wykładania jest kukurydza. Zwabione zwierzęta są chwytane i wywożone do lasów powiatu bytowskiego. Dziki mają trafić jak najdalej od Bydgoszczy, toteż tym razem będą zasiedlone  aż w okolicach Miastka na Kaszubach. Zdaniem leśników propozycja „deportacji” na Kaszuby jest dobra, bo tylko odtransportowanie dzika  w miejsce odległe o 150 km gwarantuje, że nie odnajdzie on drogi do poprzedniego siedliska. Dotychczas udało się w ten sposób wywieźć ponad dwadzieścia zwierząt. Akcja odławiania będzie prowadzona do końca roku.


Opublikowano w: BytówPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Marian pisze:

    Chyba na Kaszuby przywożą tylko zdrowe dziki?

    Marian

Dodaj komentarz