Mistrz kryminału w Słupsku

08 listopada 2011r. | Drukuj

Jeden z najlepszych polskich pisarzy powieści kryminalnych odwiedzi Słupsk. Na spotkanie z Markiem Krajewskim zaprasza Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka.

fot. archiwum

Marek Krajewski (ur.4 września 1966 r. we Wrocławiu) z wykształcenia jest filologiem klasycznym. W 1999 roku zadebiutował Śmiercią w Breslau, pierwszą z serii powieści z Eberhardem Mockiem, których akcja rozgrywa się w dawnym Wrocławiu. Kolejne to: Koniec świata w Breslau , Widma w mieście Breslau, Festung Breslau, Dżuma w Breslau, Aleja samobójców – powieść napisana wspólnie z Mariuszem Czubajem, Róże cmentarne, Głowa Minotaura, Erynie. Jest laureatem Paszportu „Polityki”, Nagrody Księgarzy „Witryna” oraz Nagrody Wielkiego Kalibru. Jego powieści są tłumaczone na 18 języków, w tym: angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.

Spotkanie w czytelni Biblioteki Pedagogicznej odbędzie się 9 listopada (środa) o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

mat. prasowe


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz