Świetny występ lęborskich pływaków

08 listopada 2011r. | Drukuj

Na ogólnopolskich zawodach pływackich dla młodzieży w Słupsku, doskonałą dyspozycję startową zaprezentowała dwójka młodych pływaków z UKS jedynka SOLEX Lębork. W zawodach rywalizowało ponad 500 pływaków z 12 klubów.

fot. UKS 1 SOLEX Lębork

VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości odbyły się 5 listopada na pływalni SOSiR w Słupsku. Magdalena Wójcik została uznana najlepszą pływaczką słupskich zawodów i z rąk organizatorów otrzymała okazały Puchar. Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego wygrała wyścigi na dystansach 100 m stylem dowolnym i zmiennym oraz zajęła II miejsce w wyścigach na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Wśród chłopców wysokie umiejętności zaprezentował Dawid Tołłoczko wygrywając wyścigi w kategorii 13-latków na dystansach 100 m stylem klasycznym i zmiennym. Do dwóch złotych medali dołożył brązowy krążek zajmując III miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym. W młodziczkach 12-letnich Barbara Szyca zajęła III miejsce na 100 m stylem dowolnym. W kategorii dzieci 10-letnich medale wywalczyli Hubert Syldatk dwa srebrne medale zajmując II miejsca na 50 m stylem grzbietowym i klasycznym oraz Jan Horackiewicz – brązowy krążek na 50 m stylem motylkowym.

– Cieszę się, z sukcesu Magdy oraz doskonalej postawy Dawida, który uzyskał wartościowy wynik na dystansie 100 m stylem klasycznym osiągając rezultat 1:17,89. Wierzę, że na zawodach w Lęborku, 26 listopada, moi podopieczni zdobędą więcej medali. – powiedział po zawodach trener Dariusz Gromulski.


Opublikowano w: LęborkRekreacja i sport
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz