CBA zatrzymało pracownika Zarządu Dróg i Zieleni

08 listopada 2011r. | Drukuj

Podejrzany o korupcję pracownik ZDiZ w Gdańsku został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Inspektor, 31 letni Bartosz A. został w poniedziałek tymczasowo aresztowany, zaraz po przejęciu kontrolowanej łapówki w kwocie 5 tysięcy złotych.

Pracownik ZDiZ zaproponował jednej z firm sprzątających miasto odstąpienie od kar w przypadku gdy praca nie będzie należycie wykonana lub w ogóle nie zostanie podjęta. – Do jego obowiązków należała kontrola realizacji części umów na utrzymanie zimowe oraz letnie oczyszczanie miasta. Podlegał mu jeden z sześciu rejonów, na które podzielone jest miasto – powiedziała Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy ZDiZ w Gdańsku. O skorumpowanym pracowniku organy ścigania poinformował właściciel firmy wykonującej prace porządkowe.

Przedsiębiorca – w uzgodnieniu z funkcjonariuszami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, umówił się z nieuczciwym pracownikiem ZDiZ na tzw. kontrolowane przekazanie łapówki. Bartosz A. został zatrzymany tuż po przyjęciu 5 tys zł.- tłumaczy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

www.sxc.hu

– Jest to areszt warunkowy. Jeśli mężczyzna wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości 40 tys. zł, zostanie zwolniony. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności – dodała Grażyna Wawryniuk. Pracownik ZDiZ zostanie zwolniony z pracy dyscyplinarnie. Kaczmarek informuje, że – Obecnie trwa kontrola wszystkich dokumentów dotyczących kontraktów, które nadzorował ten mężczyzna. W przypadku gdy zarzuty wobec inspektora nie potwierdzą się, to będzie miał prawo starać się o ponowne jego przyjęcie do pracy w ZDiZ.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze