Co dalej z Domem Małego Dziecka w Lęborku?

09 listopada 2011r. | Drukuj

Ważą się losy  „Domu w Ogrodzie” w Lęborku. Od przyszłego roku jego działalność będzie wygaszana, ponieważ zgodnie z ustawą zadania przejmą rodziny zastępcze. Co stanie się z pracownikami? Decyzja należy do urzędników z Gdańska.

fot. kadra.pl

W znajdującej się przy ulicy Okrzei placówce, przebywa obecnie 30 dzieci, którymi zajmuje się 30 pracowników. Trafiają do niej noworodki, oraz dzieci do 6 roku życia, często jedynie na okres przejściowy, gdy o ich losie decyduje sąd rodzinny. Dotychczas placówka podlegała Starostwu Powiatowemu. Nowe przepisy zobowiązują marszałków województwa do likwidacji placówek adopcyjnych w powiecie i przejęcia części z nich. Lęborski dom małego dziecka, przeznaczono do likwidacji i od stycznia nie będzie przyjmował nowych podopiecznych.

fot. Dom w Ogrodzie

Istnieje możliwość, aby przekształcić „Dom w Ogrodzie” w ośrodek preadopcyjny, w którym przyjmowane są dzieci do pierwszego roku życia na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Wszystko w rękach urzędników z Gdańska, którzy podczas wizyty w Lęborku oceniali potencjał jednostki, kadrę oraz pomieszczenia. Pozytywne rozpatrzenie tej możliwości, pozwoliłoby zachować pracę chociaż niektórym z obecnie zatrudnionych wychowawców. Nie wiadomo jeszcze ile podobnych ośrodków będzie potrzebnych w naszym województwie.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz