Obchody Hubertusa w Runowie [ZDJĘCIA]

07 listopada 2011r. | Drukuj

Huczne obchody dnia św. Huberta zorganizowano w Runowie. Kilkudziesięciu jeźdźców wzięło udział w gonitwie za lisem oraz innych konkurencjach przygotowanych na zakończenie sezonu otwartego w jeździectwie.

fot. runowo.pl

Na imprezę przyjechała młodzież z całej Polski, ale nie zabrakło również gości z zagranicy oraz mieszkańców regionu. Zabawa rozpoczęła się odmianą gonitwy dla najmłodszych uczestników polegająca na poszukiwaniu ukrytego lisa w lesie. Dzieci po krótkim spacerze konnym rozjechały się po lesie w poszukiwaniu ukrytych lisów i paczek ze słodyczami zawieszonych na drzewach. W tym roku odnalezienie lisiej nory udało się Natalii Banaszek, Oli Pelzer i Patrycji Grabowskiej.

Najbardziej widowiskowym wydarzeniem Hubertusa była wielka gonitwa za lisem. Uciekający na Burzy, Radosław Naplocha, na co dzień trenujący w Stajni Pałac Runowo, próbował uciec przed grupą ok 19 jeźdźców, którzy musieli wykazać się swoimi umiejętnościami, próbując zdobyć lisią kitę. Zwyciężczynią gonitwy była Joanna Błasiak ze Szczecina.  Na koniec odbyła się dekoracja uczestników i zwycięzców oraz runda honorowa, po której wszyscy udali się na dalsze świętowanie przy ognisku.

Galeria

fot. runowo.pl


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz