Neonaziści na Pomorzu teraz mierzą w posła

07 listopada 2011r. | Drukuj

Wizerunek oraz dane wybranego w październiku z okręgu gdyńsko-słupskiego parlamentarzysty opublikowano na neonazistowskiej witrynie Redwatch. Jest tam też „lista zboczeńców”, jak nazywają autorzy strony wyborców Roberta Biedronia.

fot. robertbiedron.pl

W opisie przedstawiającym posła-elekta czytamy: Zamieszkały w Warszawie na dzielnicy Ursus, lecz z racji wykonywania obowiązkow poselskich wiekszość czasu będzie spedzał w okregu gdyńsko-słupskim.  Zachęcamy wszystkich ludzi kochających normalnie,odpornych na pedalskie argumenty,do bojkotu spotkań organizowanych przez posła BIEDRONKĘ (kochającą inaczej) (pisownia oryginalna). W tekście wymieniono także obwody wyborcze według powiatów z liczbą „zboczeńców popierających Biedronia”.

Oprócz szefa Kampanii Przeciw Homofobii, na zaktualizowanej po wyborach stronie ukazały się także zdjęcia i adresy młodych osób ze Słupska i Trójmiasta, które wg twórców witryny są „wrogami rasy”. Ułatwiające znalezienie przedstawionych ludzi informacjo dodatkowo opatrzono komentarzami w stylu: „niegroźny w starciu bezpośrednim”.

Czytaj także: Student skazany za faszyzm >>

Redwatch Polska to strona internetowa wzorowana na istniejących wcześniej projektach w Niemczech i Wielkiej Brytanii, na której anonimowi autorzy, wedle własnych poglądów publikują dane osób zagrażających „zdrowemu społeczeństwu”. W większości są to aktywiści organizacji lewicowych, anarchistycznych, imigranci czy homoseksualiści. Polskie organa ścigania próbowały doprowadzić do zamknięcia witryny już kilka lat temu, jednak strona znajduje się na amerykańskich serwerach gdzie podobna działalność jest legalna w ramach wolności słowa. Ukarano trzech mężczyzn zajmujących się aktualizacją treści, w tym studenta ze Słupska.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze