Kontrolerzy brali łapówki od gapowiczów

06 listopada 2011r. | Drukuj

Słupska policja zatrzymała dwóch kontrolerów biletów, którzy wyłudzali łapówki od jeżdżących „na gapę” pasażerów miejskich autobusów. W zamian za łapówkę kontrolerzy zrezygnowali z wystawienia mandatu co najmniej kilkudziesięciu osobom. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

fot. MZK w Słupsku

Do słupskiej firmy zatrudniającej kontrolerów biletów już od dłuższego czasu docierały informacje o nieuczciwych „kanarach” jeżdżących miejskimi autobusami. Właścicielom firmy trudno było jednak przyłapać nieuczciwych pracowników na gorącym uczynku. O pomoc poproszono więc policję, która zatrzymała kontrolerów w wieku 54 i 38 lat. Straszy kontroler to – jak mówi jego szef – wręcz wzorowy pracownik z wieloletnim stażem. Młodszy mężczyzna  dopiero się przyuczał. Prawdopodobnie to on wymyślił łapówkarski proceder. Mechanizm był prosty. Złapany „gapowicz” zamiast mandatu w wysokości 120 złotych musiał zapłacić kontrolerowi do ręki jedynie 30 złotych. Wiadomo już, że  przestępcy wyłudzili łapówki od co najmniej kilkudziesięciu osób. Nieoficjalnie mówi się jednak nawet o kilkuset osobach.

Policjanci pewni są, że łapówkarska afera to sprawa rozwojowa. W tym przypadku odpowiedzialność karna grozi zarówno kontrolerom jak i osoby wręczającym łapówki – do ośmiu lat więzienia.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze