Hubertus 2011 – wielka gonitwa w Runowie

04 listopada 2011r. | Drukuj

Tradycyjnie z okazji święta myśliwych, leśników i jeźdźców Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie organizuje wielką gonitwę za „lisem”, czyli pościg konny za jeźdźcem z przypiętą lisią kitą. Symboliczne polowanie odbędzie się w najbliższą sobotę.

Czytaj także: Obchody Hubertusa w Runowie [ZDJĘCIA] >>

fot. runowo.pl

Hubertus to święto jeźdźców, które wyznacza zakończenie sezonu. Tradycyjne polowania na lisa, odbywały się na dworach władców już od XV wieku i jest to do dziś kultywowana tradycja wszystkich miłośników koni. W dniu wspomnienia św. Huberta organizowane jest symboliczne „polowanie”, gdzie „lisem” jest jeden z jeźdźców z przypiętą do lewego ramienia lisia kitą. Wszystkich uczestników gonitwy obowiązuje odświętny,  galowy strój, a całość kończy się rundą honorową zdobywcy lisiego ogona i wspólnym biesiadowaniem przy ognisku i bigosie.

Obchody Hubertusa rozpoczną się wersją dla najmłodszych uczestników, którzy po krótkim spacerze konnym po lesie będą poszukiwać lisa. „Lis szukany” to odmiana gonitwy przeznaczona dla dzieci i początkujących jeźdźców, polegająca na poszukiwaniu ukrytego między drzewami lisa.  Na miejsce gry wszystkich gości zawiezie powóz konny. Po wyłonieniu zwycięzcy w tej kategorii, uczestnicy udadzą się obiad do Pałacu.

Najważniejszy momentem tego dnia będzie wielka gonitwa za lisem, która poprzedzona jazdą konną w terenie odbędzie się ok. godziny 15.30 i zakończy się rundą honorową zwycięzcy i dekoracją. Podsumowaniem imprezy będzie wspólna biesiada przy ognisku z tradycyjnym bigosem myśliwskim i kiełbaskami.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz