Już niedługo powstanie parking przy rumskim targowisku

04 listopada 2011r. | Drukuj

Najbliższe plany Burmistrz Rumi dotyczyć będą budowy parkingu przy rumskim targowisku, z którego głównie w środę i sobotę korzysta bardzo duża liczba osób.

 Od wielu lat istnieje w Rumi targowisko, stało się już nieodłącznym elementem miasta. Ludzie chętnie zaopatrują się na nim w świeże warzywa i owoce prosto od rolnika, ale i jaja bez pieczątek, kwiaty czy słodycze. Handel kwitnie, kupujących przybywa, tereny dookoła targowiska przepełnione są zaparkowanymi samochodami. Osoby, które przyjeżdżają na zakupy korzystają z parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej i wszystkich wolnych miejsc wokół. Teren między ulicami Świętopełka a Chełmińskiej jest w stanie pomieścić sporą ilość zmotoryzowanych klientów, problem w tym, że teren ten jest strasznie nierówny i przy złej aurze wysiadając można tonąc po kostki w błocie. Sytuacje tę chce zmienić burmistrz miasta.

www.sxc.hu

Od 7 listopada rozpocznie się budowa nawierzchni parkingu pomiędzy ulicami Świętopełka i Dębogórską wraz z dojazdem do ul. Chełmińskiej. – Po zakończeniu inwestycji znacznie poprawi się w naszym mieście komfort życia. Naszym nadrzędnym celem jest poprawa układu komunikacyjnego miasta, estetyki i wizerunku dla dobra wspólnego – mówi Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala – Kończak. Zakończenie budowy planowane jest na 30 listopada 2011 r.


Opublikowano w: TrójmiastoWejherowo
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz