Rodzina zatruła się czadem – 4 osoby w szpitalu

02 listopada 2011r. | Drukuj

Cztery osoby trafiły do szpitala w Słupsku z powodu zatrucia czadem. Tlenek węgla ulatniał się z niesprawnego piecyka gazowego. Zatruciu mogło ulec nawet kilkanaście osób, ponieważ czad przedostał się także do sąsiednich mieszkań. Większości lokatorów kamienicy nie było w domu.  

fot. Państwowa Straż Pożarna

Do wypadku doszło w kilkurodzinnym domu na osiedlu akademickim w Słupsku.  Czworo lokatorów jednego z mieszkań zaczęło narzekać na potworny ból głowy. Gdy jedna z osób straciła przytomność, pozostali członkowie rodziny natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy szybko okazało się, że przyczyną wypadku jest czad, który ulatniał się z piecyka gazowego. Strażacy przyznają, że tylko szczęśliwy zbieg okoliczność uratował przed zatruciem kilkunastu kolejnych lokatorów budynku.

Najczęstszą przyczyną wypadków jest niesprawna wentylacja bądź nieszczelne przewody kominowe. Każdego roku w całej Polsce z powodu zatrucia czadem umiera ponad 100 osób. Kolejne kilkaset trafia do szpitala.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz