Agnieszka Bilska i Paweł Tarnowski, zawodnicy SKŻ Ergo Hestia Sopot i podopieczni trenera Macieja Dziemiańczuka wywalczyli złote medale na Mistrzostwach Świata Juniorów w olimpijskiej klasie RS:X.

W Cagliari na Sardynii startowało ponad 400 zawodników, w tym 90 w klasie RS:X. Agnieszka Bilska wygrała osiem z dziesięciu wyścigów, a jej klubowy kolega Paweł Tarnowski  także osiem spośród 11. W rywalizacji zawodniczek kolejne medale zdobyły także Polki –  srebrny medal wywalczyła Kamila Smektała (YKP Warszawa), a brązowy Barbara Dmuchowska (Baza Mrągowo).

– Tym samym po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w klasie RS:X w tej kategorii wiekowej wszystkie medale zdobyły Polki. – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego, komandor SKŻ Ergo Hestia Sopot Piotr Hlavaty.