Wyciek amoniaku w lęborskiej fabryce [WIDEO]

02 listopada 2011r. | Drukuj

W środę rano w lęborskiej fabryce frytek wyciekł amoniak. Policja zabezpieczyła teren, a do akcji wkroczyły służby ratunkowe. Spokojnie – to tylko ćwiczenia! Funkcjonariusze współpracujących służb są zadowoleni z realizacji scenariusza i zapewniają, że mieszkańcy są bezpieczni.

fot. KPP

Plan ćwiczeń był następujący: w środę kilka minut przed godz. 10 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie od straży pożarnej o wycieku amoniaku w lęborskiej fabryce frytek. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zamknęli ruch na drodze krajowej nr 6 i pomagali w ewakuacji pracowników. W trakcie akcji strażaków okazało się, że w pomieszczeniach biurowych znaleziono podejrzany pakunek. Natychmiast na miejsce skierowano policyjnych pirotechników, którzy odnaleźli  karton i go zneutralizowali.

Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie,  szybko przebiegła ewakuacja pracowników oraz zabezpieczenie terenu wokół fabryki oraz drogi krajowej. Działania odbyły się zgodnie z przygotowanymi na takie sytuacje procedurami i po raz kolejny pokazały doskonałe współdziałanie policji i innych służb.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=jT2nG8VNdwo]


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz