Napadali na studentów. Zatrzymała ich policja

02 listopada 2011r. | Drukuj

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali grupę młodych gdańszczan napadających na studentów. Trzech 16-latków i 17-latek używając przemocy kradli przedmioty, które później mogli spieniężyć. Jednemu z pokrzywdzonych ukradli nawet urządzenie do podawania insuliny.

Od kilku dni policjanci z Wrzeszcza otrzymywali sygnały o napadach na studentów. Sprawcy za każdym razem napadali w godzinach wieczornych. Używając wobec pokrzywdzonych przemocy, kradli telefony komórkowe, pieniądze, zegarki, nie pogardzili nawet urządzeniem służącym do podawania insuliny wartości 18 tys. zł.

fot. Policja

Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności i przeanalizowali bardzo dokładnie każde zgłoszenie. W wyniku tej pracy ustalili kto stoi za tymi rozbojami i rozpoczęli poszukiwania wytypowanych sprawców. W piątek wieczorem dwóch z nich zauważyli na jednej z ulic we Wrzeszczu. Na widok funkcjonariuszy, napastnicy zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu trafili w ręce mundurowych. Jak się okazało, chwilę wcześniej napadli na 20-letniego chłopaka. W sobotę policjanci zatrzymali dwóch kolejnych sprawców. Zatrzymani to 17-letni gdańszczanin i jego trzech kolegów w wieku 16 lat. Śledczy zebrali materiał dowodowy z którego wynika, że podejrzani są łącznie o pięć rozbojów i jedno usiłowanie. W trakcie jednego ze zdarzeń grozili swojej ofierze użyciem noża, a w innym przypadku kawałkiem szkła. 17-letni sprawca dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Pozostała trójka stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected].pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz