Helsinki zamiast Frankfurtu

11 listopada 2010r. | Drukuj

W przyszłym roku możemy się spodziewać sporych zmian w rozkładzie połączeń z  gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy. Ryanair rezygnuje z lotów do Frankfurtu, ale  z Finncomm polecimy do Helsinek… 

 
 

Fot.: Finncomm

 

 

Najpierw zła wiadomość, przede wszystkim dla tych mieszkańców regionu, którzy pracują w Niemczech: Ryanair rezygnuje w przyszłym roku  z  lotów z Gdańska do Hahn, leżącego ok. 130 km od Frankfurtu nad Menem. Irlandzki przewoźnik latał tam dwa razy w tygodniu, a w sezonie nawet trzy razy. W ciągu roku z połączenia korzystało ponad 50 tys. pasażerów. Od marca połączenie zostanie zlikwidowane.
Z rozkładów Ryanaira, który jest najtańszym na świecie przewoźnikiem lotniczym, zniknie także 100 innych lotów tygodniowo w całej Europie. Powodem są rosnące opłaty – m.in. w Niemczech wprowadzono  podatek turystyczny, doliczany  do każdego biletu krótkodystansowego w wysokości 8 euro. Po wycofaniu się  linii Ryanair, Gdańsk straci tanie połączenie z Frankfurtem n. M. Trasę tę obsługiwać będzie jedynie Lufthansa.

Fot.: Ryanair

A teraz dobra wiadomość:  od 27 marca z Rębiechowa będziemy latać do stolicy Finlandii. Z Gdańska do Helsinek będzie można polecieć w poniedziałki, środy i soboty o godz. 11:15. We wtorki, czwartki, piątki i niedziele wyloty planowane są na godz. 18:10. Powroty do Gdańska będą o godz. 9:45 w poniedziałki, środy i soboty oraz o godz. 16:40 w pozostałe dni. Na miejsce dolecimy w niecałe dwie godziny.
W Helsinkach można m.in. przesiąść się na loty do kluczowych miast azjatyckich: Szanghaju, Hongkongu, Pekinu, Singapuru, Tokio, Nagoji, Osaki, Seulu, Bangkoku czy Delhi.

Fot.: Finncomm

Trasę obsługiwać będzie partner Finnair – linie Finncomm Airlines. Do Helsinek polecą niemal nowe samoloty ATR 72-500 (średni wiek maszyn to dwa lata). To piękne śmigłowe maszyny, kształtem przypominające cygaro.

Fot.: Finncomm


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz