fot. gk

Marta Kaczyńska, córka zmarłej tragicznie pary prezydenckiej, zainwestowała w swój rodzinny dom w Sopocie. Właśnie zakończył się remont dużego mieszkania w willi przy ul. Armii Krajowej, gdzie przez lata mieszkali Maria i Lech Kaczyńscy.

fot. gk

Po tragedii smoleńskiej pojawiły się pogłoski, że Marta Kaczyńska i jej mąż Marcin Dubienecki sprzedadzą mieszkanie rodziców w Sopocie. Sami mieszkają bowiem w apartamentowcu przy plaży w Gdyni-Orłowie. Córka prezydenta rozwiała jednak wątpliwości i była kilkakrotnie cytowana w mediach ogólnopolskich. – Już postanowiłam, że nigdy nie sprzedam mieszkania po rodzicach. Za dużo wspomnień i emocji jest z nim związanych – mówiła Marta Kaczyńska krótko po tragedii smoleńskiej.

Teraz zakoczył się remont sopockiego mieszkania rodziców. Marta codziennie doglądała prac, a potem nadzorowała przeprowadzkę rzeczy rodziców z pałacu prezydenckiego do Sopotu. Wiadomo już, że mieszkanie będzie wypełnione meblami i pamiątkami po parze prezydenckiej. Nie wiadomo jednak kto zamieszka w sopockiej willi. Przed drzwiami kilkurodzinnego domu mieszkańcy Trójmiasta wielokrotnie zapalali znicze i zostawiali kwiaty, by uczcić pamięć Lecha i Marii Kaczyńskich. Niewykluczone, że w przyszłości powstanie tam muzeum.

fot. gk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.