Mieszkańcy protestują z powodu kostki

29 października 2011r. | Drukuj

Mieszkańcy ulicy Grodzkiej w Słupsku żądają od miasta położenia asfaltu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, że kilkanaście tygodni temu asfalt zdarto i zastąpiono kostką brukową. Mieszkańcy byli remontem ulicy zachwyceni, dziś  rewitalizacja jest ich przekleństwem.

W maju tego roku drogowcy rozpoczęli remonty ulic na słupskiej starówce. Początkowo na ulicy Grodzkiej planowano jedynie położyć nową nawierzchnię asfaltową. Władze Słupska postanowiły jednak wydać na remont znacznie więcej pieniędzy i odtworzyć na starówce  kamienny bruk. –  Najpierw mieszkańcy byli inwestycją zachwyceni, dziś zgodnie mówią, że to najgorsza rzecz jaka mogła nas spotkać  – mówi Zdzisław Jaworski, mieszkaniec ulicy Grodzkiej. Wszystko za sprawą olbrzymiego hałasu, jaki robią jeżdżące po bruku samochody.

fot. ZIM Słupsk

Pod protestem do władz Słupska podpisali się niemal wszyscy mieszkańcy stojącego przy ulicy bloku.  Protestem mieszkańców zaskoczeni są zarówno drogowcy jak i władze Słupska. – Mieszkańcy ulicy Grodzkiej zachowują się niepoważnie. Podają też nieprawdziwe dane dotyczące poziomu hałasu na ich ulicy –  mówi Marcin Grzybiński z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Na razie drogowcy ograniczyli prędkość na ulicy Grodzkiej do 30 km na godzinę. Władze Słupska mówią, że nie zgodzą się,  aby położony za kilkaset tysięcy złotych zabytkowy bruk przykryć asfaltem.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze