Uzbierał 77 punktów karnych i mandaty za 5 tys zł

28 października 2011r. | Drukuj

Młody kierowca z Wejherowa w ciągu miesiąca 13 razy przekraczał dozwoloną prędkość przy fotoradarze na ul. Strzeleckiej. Był przekonany, że łamiąc przepisy autem na angielskich numerach nic mu nie grozi . Rzeczywistość okazała się brutalna.

fot. policja

W sumie 22-latek zebrał kilkanaście mandatów na łączną kwotę 5 tys. zł i 77 punktów karnych. Prędkość przekraczał nawet o 60 km/h. Robił to celowo, tak aby fotoradar zrobił mu zdjęcie. Mężczyzna jeździł samochodem na angielskich numerach rejestracyjnych. Zakładał, że straż miejska nigdy nie ustali właściciela pojazdu, a on sam uniknie mandatów. Wesołą zabawę popsuli… pasażerowie.

Funkcjonariusze rozpoznali na zdjęciach osoby podróżujące z bezczelnym piratem drogowym, dzięki czemu do niego dotarli. Oprócz przekraczania prędkości, dziesięć razy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i kilka razy rozmawiał przez telefon komórkowy. Na domiar złego samochód, którym szalał 22-latek powinien zostać przerejestrowany w ciągu 30 dni. Mężczyzna tego jednak nie zrobił. Otrzymał więc mandat w wysokości 500 zł. Stracił też prawo jazdy.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz