W Bytowie wymienili rury z 1913 roku

28 października 2011r. | Drukuj

Pracownicy Wodociągów Miejskich w Bytowie wymienili najstarszy w mieście fragment sieci wodociągowej. Rury pochodziły z 1913r. Była to ostatnia część pierwszej w Bytowie instalacji wodnej.

fot. archiwum

Roboty przeprowadzono na ul. Wąskiej. Do istniejącej sieci podłączono zrealizowaną wcześniej inwestycję – wodociąg i kanał burzowy obsługujący rynek. Łącznie prace pochłonęły 5 tysięcy złotych.

Wymienione rury pochodziły z czasów gdy w Bytowie stworzono pierwszą sieć zaopatrującą budynki w wodę. Instalacja służyła mieszkańcom w swojej pierwotnej formie od 1913r. aż do lat 60, kiedy z uwagi na rozwój miasta należało ją rozbudować.

Wodociągowcy przyznają, że niemal stuletnie rury wymagały już wymiany, ponieważ ulegają co raz częstszym awariom. Imponujący jednak pozostaje fakt, że służyły bez większych problemów przez tak długi okres czasu.


Opublikowano w: BytówPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz