Multimedialna SKMka wyruszyła w trasę

27 października 2011r. | Drukuj

W jednym ze składów SKM zamontowano sześć 22-calowych ekranów LCD. To początek unowocześniania kolei podmiejskiej i budowy Systemu Informacji Metropolitarnej.

fot. SKM

System ma umilać podróżnym czas spędzany w pociągu poprzez dostarczanie na bieżąco informacji o pogodzie, wydarzeniach kulturalnych, sportowych i innych. Będzie nowym kanałem informacyjnym, poprzez który do mieszkańców Pomorza będą mogli docierać urzędnicy. To też sposób na promocję dla firm i instytucji. Co ciekawe, informacje zobaczymy także w języku kaszubskim i angielskim.

Pierwszy skład wyposażono w ekrany w ramach testów. Jeżeli pomysł się przyjmie, system pojawi się w innych pociągach SKM. Największe obawy twórców pomysłu budzą wandale. Miejmy nadzieję, że oszczędzą nowoczesne urządzenia i docenią przyszłościowy charakter wdrożonego rozwiązania.

fot. SKM


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz