Powiększono strefy płatnego parkowania

25 października 2011r. | Drukuj

Od 2 listopada zmieniają się granice Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni. Została ona poszerzona o ul. Tadeusza Wendy i Świętego Piotra, al. Marsz. Piłsudskiego do Placu I Brygady Pancernej i ul. Krasickiego oraz Kamienną Górę – na wniosek mieszkańców tej dzielnicy.

mat. prasowe

Przy włączonych do strefy ulicach zamontowano 26 parkomatów solarnych służących wyłącznie do kupowania jednorazowych biletów i jeden elektryczny, który m.in. wydaje resztę. Znajduje się on przy ul. Mickiewicza na Kamiennej Górze (niedaleko restauracji Rodizio El Toro).

Rozszerzenie SPP w Gdyni kosztowało 1,4 mln zł. Granice SPP rozszerzono na podstawie zmiany uchwały Rady Miasta Gdyni z 27 lutego 2008 r. dotyczącej funkcjonowania strefy płatnego parkowania na terenie Gdyni. Pozostałe zapisy pozostają bez zmian. Również opłaty za jednorazowe parkowanie oraz ceny abonamentów nie zostają zmienione.

Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00. Opłaty za parkowanie wynoszą: pierwsze pół godziny – 0,50 zł, drugie pół godziny – 1,50 zł, każda następna godzina – 2,00 zł.

Gdyńskie opłaty za parkowanie są najniższe w kraju. W dodatku Gdynia jako jedno z nielicznych miast nie pobiera ich w soboty. Płacić można także poprzez sms, korzystając z ogólnokrajowego systemu, dostępnego również w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. W Gdyni z takiego rozwiązania korzysta 4 tysiące użytkowników. Szczegółowe informacje: www.smsparking.pl .

 Warto dodać, że koszty strefy w trzecim roku jej funkcjonowania zwróciły się już w 3/4. Wszelkie informacje o Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni znajdują się na stronie internetowej: www.sppgdynia.pl.


Opublikowano w: GdyniaMotoGKTrójmiasto
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz