Kwesta na rzecz gdyńskiego hospicjum dziecięcego

25 października 2011r. | Drukuj

Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni kwestować będzie na miejskich cmentarzach komunalnych – na Witominie, w Małym Kacku i Kosakowie (a także po raz pierwszy na cmentarzu w Rumi).

fot. http://popr.com.pl

Pieniądze zebrane w dniach 29 października – 2 listopada przez wolontariuszy oraz osoby powszechnie szanowane i znane zostaną przeznaczone na budowę pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni.

W akcji weźmie udział ok. 500 wolontariuszy, w tym uczniowie z kilkunastu gdyńskich szkół. Jak co roku dołączy do nich prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z przedstawicielami władz miasta, pracownikami magistratu, gdyńskimi artystami, sportowcami, dziennikarzami, którzy kwestować będą 1 listopada na cmentarzu w Witominie w godz. 12.00-14.00.

W ramach ubiegłorocznych Hospicyjnych Dni Listopadowych w Gdyni zebrano prawie 91 tys. zł, które przeznaczono na zakup niezbędnego sprzętu medycznego i środków opatrunkowych dla podopiecznych hospicjum. W  kwestach uczestniczyło ponad  450  wolontariuszy.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz