Prestiżowe wyróżnienie dla rumskiego gimnazjum

24 października 2011r. | Drukuj

Gimnazjum nr 1 w Rumi otrzymało certyfikat „Szkoły odkrywcy talentów”. Szkoła daje uczniom dużo możliwości, ale co ważne chcą z nich korzystać odkrywając swoje talenty.

mat. prasowe

Gimnazjum im. ks. Stanisława Ormińskiego brało udział w projekcie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Otrzymanie tytułu „Szkoły odkrywcy talentów”, to prestiż dla szkoły, która wyróżniła się w odkrywaniu, następnie promowaniu i pomaga w dalszym rozwoju zdolnych uczni. Szkoła prowadzi klasy sportowej z programem innowacyjnym w zakresie lekkiej atletyki i pływania. Uczniowie trenują na hali sportowej i pływalni MOSiR. Dodatkowo uczestniczą w treningach w ramach zajęć pozalekcyjnych i startują w zawodach.

W Gimnazjum działa redakcja gazetki szkolnej Autograf. Uczniowie raz w tygodniu pracują nad redakcją kolejnych numerów miesięcznika na platformie internetowej Junior Media, biorą udział w warsztatach w regionalnych redakcjach. Uczniowie zbierają materiały, przeprowadzają wywiady i sondaże w szkole i na terenie miasta, recenzują wydarzenia kulturalne. Uczniowie rozwijają uzdolnienia muzyczne i plastyczne w innowacyjnej klasie artystycznej. Utworzyli zespół instrumentalny i odbywają próby w każdym tygodniu. W dziedzinie plastyki uczniowie wykorzystują różnorodne techniki, tworzą wystawy prac, organizują konkursy, uczestniczą w życiu kulturalnym. Opanowali grę na instrumentach: trąbka, saksofon, gitary, tamburyno. Orkiestra uświetnia szkolne i miejskie uroczystości. Zdobyli I m. w Pomorskim Konkursie Plastycznym Moja Rodzina i Grand Prix Konkursu Zaczarowana Choinka org. przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. To jedne z wielu zajęć, którymi może się poszczycić szkoła i z dumą promować uzdolnioną młodzież.

Szkoła cieszy się z przyznanego tytułu i jednocześnie zapowiada umożliwiać uczniom ich talentów w różnych kierunkach. Gratulacje należą się zarówno pedagogom Gimnazjum, pani dyrektor Jolancie Braun oraz utalentowanym, pełnym energii.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz