Potwór z Rębiechowa trafił do Bytowa [WIDEO]

22 października 2011r. | Drukuj

Waży 38 ton, ma ponad 11 m długości i blisko 4 wysokości, a do tego może zabrać 13 tys.  litrów wody.  Chubb Pathfinder – wóz bojowy z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej w Rębiechowie trafił do Straży Pożarnej w Bytowie.  

fot. kurierbytowski.com.pl

Jak informuje portal kurierbytowski.com.pl, nietypowy pojazd przybył do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie w minioną sobotę. – Auto przez wiele lat służyło ratownikom na lotnisku im Lecha Wałęsy w  Gdańsku-Rębiechowie. Zostało jednak wycofane z użytku ze względu na wiek. Chcieli się go pozbyć. Pomyśleliśmy więc, że można je sprowadzić do nas – powiedział brygadier Lech Chrostowski, Komendant Powiatowy PSP w Bytowie. Nietypowy wóz strażacki nie będzie już wykorzystywany do działań, lecz posłuży jako obiekt muzealny i atrakcja turystyczna.  Chubb Pathfinder,  czyli wóz bojowy produkcji brytyjskiej z 1975 roku to prawdziwy potwór. Waży 38 ton, ma ponad 11 m długości i blisko 4 wysokości, a do tego może zatankować 13 tys.  litrów wody.  Strażacy mówią, że jest niezwykle skuteczny w działaniu, a co najważniejsze – nadal sprawny.

 Oto „potwór” w akcji:


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz