Lider kibiców Lechii Gdańsk w gangu?

21 października 2011r. | Drukuj

8 osób zatrzymanych, 6 odzyskanych pojazdów i 8 kg zabezpieczonych narkotyków – to efekt działań policjantów CBŚ KGP i prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród zatrzymanych jest gdańszczanin  związany z klubem Lechia.  

fot. Policja - CBŚ

Policja z Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim rozbiła grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami i legalizacją luksusowych pojazdów. Wśród 5 aresztowanych (zatrzymano 8 osób) członków gangu znajduje się gdańszczanin powiązany ze środowiskiem kibiców Lechii Gdańsk. Nieoficjalnie mówi się, ze Jarosław M. jest przywódcą grupy kibiców.

Jak wynika z ustaleń, członkowie samochodowego gangu kradli na terenie Polski i Europy Zachodniej głównie pojazdy luksusowych marek: BMW X6 i X5, Lexus, Toyota Land Cruiser, a następnie legalizowali i sprzedawali je w naszym kraju. Policjanci w trakcie trzydniowej akcji zabezpieczyli 6 takich samochodów. Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych znaleziono też 8 kilogramów substancji psychotropowych i środków odurzających.

Zatrzymanym zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże i włamania do samochodów, fałszowanie dokumentów i paserstwo. Za te przestępstwa mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Sąd tymczasowo aresztował już pięciu z nich na trzy miesiące. Dotychczas zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie wskazuje, aby nabywcami kradzionych aut były powszechnie znane osoby, o czym doniósł jeden z portali. Policjanci i prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz