Gdyńska Mała Akademia rozpoczyna zajęcia

21 października 2011r. | Drukuj

23 października 2011 roku o godz. 15.30 w auli nr 111 odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Małej Akademii Uczelni E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Mali słuchacze otrzymają indeksy, status studenta Małej Akademii oraz wysłuchają wykładu inauguracyjnego ”Kto to jest student i dlaczego studia są najpiękniejsze”, który wygłosi dr Tomasz Białas, prorektor WSAiB. Będą także niespodzianki oraz koncert zespołu dziecięcego.

Mała Akademia Uczelni E. Kwiatkowskiego w Gdyni została powołana rok temu, aby rozwijać dziecięcą ciekawość i chęć poznawania świata. Małym słuchaczom w przystępny sposób przekazywana jest wiedza z zakresu nauk, które niejednokrotnie stanowią zagadkę dla dorosłych.

fot. sxc.hu

W drugiej edycji studiów zajęcia rozpocznie ponad 50 dzieci, w tym grupa wychowanków z domu dziecka. Zajęcia na Małej Akademii odbywają raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 15.30 w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7.  Spotkania dedykowane są dzieciom w wieku 7 -12 lat. Pod okiem wykładowców akademickich mali studenci poznają tajniki świata biznesu, prawa, filozofii i ekologii. Tematy tegorocznych wykładów to m.in.: „Rozważania filozoficzne – jak wyjaśnić co jest czym?”,  „Dlaczego pomysły powstają w głowie”, „Czy zwierzę potrafią kochać?”.

Wykładowcy wykorzystują tkwiącą w dzieciach ciekawość odkrywania tego co nieznane i niezrozumiałe. Organizatorzy pokazują  małym studentom, że nauka może być przygodą – uczestnicy zajęć rozwiązują zagadki i biorą udział w konkursach. Dla najaktywniejszych organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody – wycieczki, obozy. W ubiegłym roku w zajęciach Małej Akademii uczestniczyło w sumie 150 dzieci.

Przyjmowane są jeszcze zgłoszenia: e-mail: [email protected], tel. 58 660 74 18. Więcej www.malaakademia.com


Opublikowano w: Trójmiasto
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz