Kilkaset osób ewakuowano w Kościerzynie

20 października 2011r. | Drukuj

W czwartek rano na odcinku ulic Gdańskiej i Dworcowej w Kościerzynie pracownicy budowlani naruszyli rurociąg gazowy. Z powodu zagrożenia wybuchem z mieszkań i miejsc pracy ewakuowano 400 osób. Na szczęście, sytuację udało się opanować.

fot. archiwum JU

Policja otrzymała zgłoszenie o wycieku gazu dzisiaj o godz. 8:45. Na komisariat zadzwonił jeden z pracujących na miejscu budowlańców i poinformował, że łyżka koparki zahaczyła o rurę. Do czasu przyjazdu pogotowia gazowego, straż pożarna oraz policja zamknęła teren oraz ewakuowała mieszkańców pobliskich domostw i pracowników banku i Poczty Polskiej.

Ostatecznie awaria okazała się mniej niebezpieczna niż zakładano. Gazownicy zabezpieczyli uszkodzony fragment magistrali i przystąpili do jego naprawy. Mieszkańcom pozwolono wrócić do domów. Wykonawca robót ziemnych zostanie prawdopodobnie obciążony kosztami całej akcji.


Opublikowano w: KościerzynaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz