Wielka galeria CH Wzgórze powstaje w Gdyni

20 października 2011r. | Drukuj

Już pewne – za niespełna dwa lata, we wrześniu 2013 r. – Gdynia będzie miała największą w Trójmieście i jedną z największych w Polsce galerii handlowych. To Centrum Handlowe Wzgórze. Będą w nim sklepy najpopularniejszych światowych marek.

Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 000 m2. Znajdzie się tu 270 sklepów, a wśród nich takie nowości w Trójmieście jak TopShop, MAC Cosmetics, Dorothy Perkins, Miss Selfridge, ReyJay, Massimo Dutti, a także kolejne Office Shoes, Grupa Inditex i Alshaya, C&A, NewYorker, Helios czy Reserved. Podpisane są już umowy na wynajęcie 70 % powierzchni handlowej i rezerwacji dalszych 10% powierzchni. Będzie także kino, kręgielnia liczne kawiarnie i strefy zbaw. Powstanie prawdziwe centrum rozrywki.

– Jestem przekonany, że  powrót do realizacji tego ważnego dla miasta, wpływającego na jakość życia mieszkańców, największego dziś  projektu inwestycyjnego w Gdyni, to  najbardziej widoczny znak ożywienia w branży nieruchomości i jasny sygnał, że  kryzys  mija –  mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Centrum Wzgórze, to nowe miejsca pracy – zarówno podczas budowy, jak i po jej zakończeniu.

Inwestorem jest firma Mayland Real Estate sp z o.o., która poprowadzi proces rozbudowy i operacyjne zarządzanie obiektem. Pewność realizacji tego projektu wynika z gwarancji finansowania go kredytem 137 mln Euro przez dwa polskie banki: Pekao S.A. oraz BZ WBK S.A. Galeria stworzy ponad pół tysiąca miejsc pracy.

mat. prasowe

Jak informuje inwestor – Centrum Handlowe Wzgórze zostanie przebudowane według nowej koncepcji architektonicznej tak, aby stać się znanym miejscem zakupów i rozrywki w Trójmieście.  Yann Guen – wiceprezes zarządu Mayland RE  deklaruje, że firma uczyni wszystko, żeby budynek jak najbardziej wtapiał się w otoczenie i nie stanowił rany w okolicznej przyrodzie. Dla przykładu – elewacja kompleksu, przy użyciu nowych technologii, ma zmieniać swą kolorystykę w zależności od pór roku…

Z okazji rozpoczęcia budowy Mayland przygotował dla mieszkańców Gdyni wystawę poświęconą architekturze i przyszłemu wyglądowi nowej galerii. Można ją oglądać w ustawionych na parkingu Centrum Handlowego Wzgórze sferycznych, białych namiotach do soboty, 22 października br.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz