Inkubatory powstają jak grzyby po deszczu

19 października 2011r. | Drukuj

W Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zakończył się pierwszy etap budowy inkubatora technologicznego. Warty 40 mln zł obiekt ma być siedzibą firm wprowadzających nowe technologie. Po Gdańsku i Gdyni będzie trzeci inkubator na Pomorzu. Ale już powstają kolejne.

fot. colosseum.com.pl

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna zabiegała o budowę inkubatora technologicznego od czterech lat. Warty ponad 40 milionów złotych obiekt ma powierzchnię siedmiu tysięcy metrów kwadratowych. Powstaną tu laboratoria i pracownie badawcze. Swoją siedzibę będą miały tu też firmy wprowadzające nowe technologie, zajmujące się energia odnawialna i firmy informatyczne.

fot. M. Zwolski

Choć na razie oficjalnie zamknięto stan surowy obiektu, zainteresowanie  przedsiębiorców i samorządowców nową inwestycją jest już ogromne. – Inkubator technologiczny ma się przyczynić nie tylko do rozwoju wielu nowych firm. Wierzę, że jest to także inwestycja w rozwój nauki – mówi Sławomir Ziemianowicz, starosta powiatu słupskiego.

fot. colosseum.com.pl

Budowę inkubatora technologicznego w 75 procentach finansuje Unia Europejska. Inwestycję wsparł też Urząd Marszałkowski, który przeznaczył na ten cel 4 mln zł.  Budowa inkubatora technologicznego w Słupskiej Strefie Ekonomicznej zakończy się w czerwcu 2012 roku. Po Gdyni i Gdańsku będzie to trzecia tego typu inwestycja na Pomorzu. Kolejny inkubator powstaje w Debrznie, a do budowy przymierza się już Kwidzyn. Wspólny, tak zwany Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości chcą także stworzyć: Bytów, Kościerzyna i Kartuzy.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz