O wolontariacie i problemach młodzieży

19 października 2011r. | Drukuj

Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką wolontariatu w krajach trzeciego świata i problemami młodzieży z polskich wsi na pokaz filmowy organizowany w dniu 27 października br. w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku przy Alei H. Sienkiewicza 7/25. Początek pokazu o godz. 16.00.

To już drugi pokaz przygotowany z myślą o pełnoletnich odbiorcach – wolontariuszach, opiekunach młodzieży, oraz wszystkich zainteresowanych. Tym razem na dużym ekranie wyświetlimy dwa filmy, nieco krótsze od poprzedniego, co nie znaczy, iż mniej interesujące czy też mniej poruszające.

Pierwszy z nich to film Fundacji Partners Polska „Szkoła z blachy”. Opowiada o trudnym dostępie do edukacji w slumsach Nairobi w Kenii i przedstawia życie ubogich społeczności, odmienne od naszych wyobrażeń.

Z kolei film „Czekając na sobotę” to pełen kontrowersji dokument o lekkim zabarwieniu erotycznym. Pokazuje nam świat ludzi mieszkających na wsiach, bezrobotnych, znudzonych codziennością, dla których tytułowa „sobota” staje się spełnieniem, sensem tygodnia, jedynym celem wartym osiągnięcia.

Tytuł oryginału: „Szkoła z blachy”

  • Autor: Katarzyna Tekieo, Tomek Michalczewski
  • Czas: 18 min.
  • Rok produkcji: 2010 r.

Tytuł oryginału: „Czekając na sobotę”

  • Autor: Irena Morawska, Jerzy Morawski
  • Czas: 70 min.
  • Rok produkcji: 2010 r.

Liczba miejsc jest ograniczona! O udziale w pokazie decydować będzie kolejność zgłoszeń.  Zgłoszenia pod numerem telefonu (59) 840 13 70  lub e-mail: [email protected]

mat. prasowe


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz