Wigilijne karpie po 11,99 zł za kg. Taniej nie będzie

20 grudnia 2012r. | Drukuj

W tym roku są mniejsze, ale smaczniejsze, a co ważne  –  nie zdrożały. Sklepy rozpoczęły sprzedaż świątecznych  karpi.  W czasie Świąt Bożego Narodzenia zjemy 15 tys. ton tej szlachetnej ryby.

Fot. GK

Fot. GK:  Karp po 11,99

W pomorskich gospodarstwach rybackich panuje już przedświąteczna gorączka – rozpoczął się  najważniejszy okres w roku, czyli sprzedaż świątecznych karpi. Hodowla tej ryby trwa co najmniej trzy lata. Karpie o wymiarach handlowych, czyli 1,3-1,4-kilogramowe, kłębią się już w sklepowych wannach.

Fot. GK

Fot. GK: Łosoś po 27,99

Sprzedaż świątecznych karpi rozpoczęły już niemal wszystkie sklepy.  W gdyńskim centrum Wzgórze za kilogram tej ryby zapłacimy 11,99 zł. W Lidlu za filety z karpia zapłacimy 19,90 za kg.  Także w ostatnich dniach przed Wigilią za tradycyjną świąteczną rybę zapłacimy 12-15  zł za kg. Wpływu na cenę raczej nie będzie miał  import ryb z Czech i Ukrainy. Na nasze stoły trafi w tym roku 15 tys. ton karpi.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz