Walka o Drutex w Bytowie. Burmistrz ustępuje

17 października 2011r. | Drukuj

W spór między właścicielem firmy a władzami samorządowymi wmieszali się pracownicy. Ludzie boją się utraty setek miejsc pracy w skutek przeniesienia produkcji do Słupska, co dla małego Bytowa byłoby katastrofą. Rozmowy przedstawicieli załogi z burmistrzem, przyniosły nowe deklaracje.

fot. Drutex.pl

Pracownicy Druteksu złożyli w magistracie petycję z protestem przeciwko wyprowadzce firmy do Słupska. Pod listem podpisało się 900 osób. Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa, zapowiedział, że zrobi wszystko aby firma pozostała w Bytowie i odda wraz ze swoim wspólnikiem grunty dzierżawione od Agencji Nieruchomości Rolnych, którymi zainteresowany jest Drutex. Na 40 hektarach ziemi między Bytowem a Dąbiem, miałyby powstać nowe inwestycje największego pracodawcy w regionie.

Burmistrz zapewnił także, że zdanie gruntów jest możliwe jeszcze w tym roku. To nowość, ponieważ wcześniej twierdził, że zmiany możliwe będą dopiero po przyszłorocznych zbiorach. Był to termin absolutnie nie do przyjęcia przez właściciela Druteksu.

Nie wiadomo jeszcze, jak nowe deklaracje burmistrza wpłyną na decyzje Leszka Gierszewskiego, który zapowiedział przeniesienie firmy do Słupska.

 


Opublikowano w: BytówPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz