Efektowne ćwiczenia zespołów ratowniczych z całej Polski

14 października 2011r. | Drukuj

Od 14 do 16 października w Gdyni odbywać się będą warsztaty grup ratownictwa wysokościowego z całej Polski. Udział w ćwiczeniach wezmą: GOPR, strażacy, oddziały antyterrorystyczne policji, komandosi Formozy.

fot. sapsp.pl

Celem spotkania jest między innymi wypracowanie wspólnych procedur działania dla różnych służb na EURO 2012. W piątek i w niedzielę warsztaty poświęcone będą  na prezentacji specjalistycznego sprzętu. Ćwiczenia praktyczne, w terenie rozpoczną się w sobotę od godziny 8:00 i potrwają do 19:00.  Do przedstawicieli grup ratowniczych należało będzie między innymi: wyciąganie poszkodowanego z ciasnej przestrzeni i opuszczanie go po linie, ewakuacja ludzi z odciętej kondygnacji wysokiego budynku czy ratowanie osoby, która spadła ze skarpy – klifu. Ćwiczenia odbywać się będą na Stadionie Miejskim, w budynku Morskiego Instytutu Rybackiego, również na wieży widokowej w Kolibkach, która tego dnia będzie niedostępna dla zwiedzających. – Trenować będziemy niezależnie od pogody. Ratownicy nie zawsze przecież działają przy delikatnie przyświecającym słoneczku. Musimy być gotowi na pracę w deszczu, przy silnym wietrze czy na podmokłym terenie – zaznacza Łukasz Płusa z gdyńskiej straży pożarnej. Ćwiczenia ratowników będzie można obserwować.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiasto
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz