Pożar na promie

09 listopada 2010r. | Drukuj

Strażacy ugasili pożar na  promie samochodowym Stena Britannica, który cumuje  w gdańskim porcie. Robotnicy w porę opuścili remontowany statek, nikt nie został ranny.

Fot. wikimedia.org

Pożar na  promie Stena Britannica wybuchł we wtorek po południu. Statek jest zacumowany w Stoczni Remontowej na  Ostrowiu w Gdańsku. Ogień pojawił się na schodach na 10 pokładzie, gdzie trwały prace remontowe. Po kilkugodzinnej akcji ogień ugaszono.

– Do portu przybyło 10 zastępów Straży Pożarnej. Robotnicy przebywający na promie w porę opuścili statek. We wnętrzu było  ogromne zadymienie, co utrudniało działania strażaków – powiedział Tadeusz Konkol z wojewódzkiej komendy straży pożarnej.

Stena Britannica to prom należący do Stena Line. Ostatnio pływał na linii łączącej Holandię z Anglią. Od zeszłego tygodnia jest przebudowywany w Stoczni Remontowej w Gdańsku. Na razie nie można ocenić ewentualnych zniszczeń ani określić przyczyn pożaru.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz