Jesteśmy w pierwszej trójce w kraju – dzięki żyrafom

15 października 2011r. | Drukuj

Nasze ulubione Zoo w Oliwie odwiedziło w tym roku już ponad 420 tys. gości. To prawdziwy rekord, który sprawił, że gdański ogród zoologiczny jest jednym z trzech najpopularniejszych w Polsce.

Tylko do końca września zoo w Oliwie odwiedziło o 30 tys. osób więcej, niż w całym ubiegłym roku. – Skończył się kolejny sezon w gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, a odwiedziło nas ponad 420 tys. gości. To bardzo dobry wynik, który plasuje nasze zoo w trójce najchętniej odwiedzanych ogrodów w kraju, obok Warszawy i Wrocławia – mówi Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo.

fot. gk

Jak podkreśla dyrektor, wpływ na tegoroczny sukces miało otwarcie nowoczesnego pawilonu i wybiegu dla żyraf, które otwarto trzy lata temu. Teraz pora na remonty i rozbudowę zoo.
– Dzięki wspaniałej darowiźnie, którą otrzymaliśmy od sponsora, nasze gibbony będą miały większy i ładniejszy domek. Zostaną oddane do użytku dwie nowe woliery dla ptaków  – obok nowo wybudowanej dla kondorów – i jedna dla sów. Zmodernizowany będzie wybieg dla flamingów. Pojawi się też nowy gatunek, ale to niespodzianka – wylicza dyrektor. Marzeniem pracowników ogrodu jest budowa siedziby lwów. Nowa część zoo ma powstać na terenie dzisiejszego parkingu, zaś ten zostanie przeniesiony na teren boiska piłkarskiego. Warto przypomnieć, że zoo czynne jest przez cały rok. Wielu miłośników zwierząt odwiedza je także jesienią i zimą.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz