Gdańsk kolejowym centrum Europy

13 października 2011r. | Drukuj

9 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku to wydarzenie, które przyciąga nie tylko osoby z branży, ale i miłośników świata kolei. W imprezie bierze udział 500 wystawców z 18 krajów.

fot. mtgsa.com.pl

Tegoroczne targi po raz pierwszy trwają cztery dni, dając szansę wystawcom zaprezentowania własnych przedsięwzięć oraz lepszego wykorzystania czasu na spotkania biznesowe. Czas na targach wypełniony jest seminariami, konferencjami i pokazami. Prezentowany jest najnowszy tabor kolejowy z polski i zagranicy takich firm jak: Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding, Siemens Sp. z o.o., Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o., Bombardier Transportation, Voith Turbo Sp. z o.o., Newag SA, ZNLE S.A. oraz Solaris Bus & Coach S.A.

W trakcie targów można zobaczyć również tramwaj TRAMINO dla komunikacji poznańskiej, przygotowany przez firmę Solaris. Jeszcze dziś odbędą się dwie debaty, Kondycja polskiej infrastruktury kolejowej, organizowana przez Railway Business Forum oraz Program budowy i uruchomienia Kolei Dużych Prędkości w Polsce – stan realizacji i perspektywy, organizowana przez SIRTS i PKP PLK są. Ponadto atrakcją targów jest prezentacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która zrewolucjonizuje transport publiczny w Trójmieście i na Kaszubach. Połączy on Gdańsk i Gdynię z lotniskiem w Rębiechowie. Po raz pierwszy na TRAKO zaprezentuje się długo oczekiwane wydawnictwo „Leksykon Kolejowy”.

fot. mtgsa.com.pl

TRAKO to także wystawa modelarstwa kolejowego. Prezentowane podczas targów makiety, dioramy i modele, prezentują bardzo wysoki poziom merytoryczny i wykonawczy. Przy okazji targów swój jubileusz 10 lecia istnienia obchodzą spółki grupy PKP.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz