„A Matizernoga!” znów z sukcesem

12 października 2011r. | Drukuj

Oprócz trzech zespołów muzycznych funkcjonujących przy Oddziale Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie, działa jeszcze grupa kabaretowa pod nazwą „A Matizernoga!”. Należy do niej młodzież związana z grupą wokalną „Młodzëzna” oraz lektorami telewizyjnych lekcji, które można oglądać w TVTeletronik na www.teletronik.tv.

Wszystko zaczęło się od przedstawienia „Wrëjowanié w cemno”. Z tym spektaklem młodzież wielokrotnie występowała podczas festynów i zabaw integracyjnych, a także konkursów. Między innymi zdobyła Grand Prix Festiwalu Kaszubskiego Humoru „Szport mùszi bëc” w Kartuzach (2010) oraz I Powiatowego Przeglądu Kabaretów w Przywidzu (2010).

nadesłane

W bieżącym roku „A Matizernoga!” przygotowała nowy program oparty na dowcipach z książki Eugeniusza Pryczkowskiego „Bëlny szport wiele wôrt”. Układ nosi tytuł „Tegò jesz nie bëło”. Pierwszy raz z dużym powodzeniem zaprezentowano go podczas sobótek w Rębiechowie.

Grupę zaproszono także na drugą edycję przeglądu w Przywidzu. Kwestia organizacji wyjazdu nie była wcale prosta. Jest to bardzo uzdolniona młodzież. Dodatkowo występuje w gimnazjalnej grupie „To i owo”, z którą zdobywa znaczące sukcesy. Uczestnicy są bardzo zajęci różnymi występami w różnych formacjach. Ostatecznie udało się przygotować grupę w składzie: Weronika Pryczkowska, Robert Groth, Patryf Kreft i Patryk Pupacz. Sztandarowi członkowie kabaretu Marta Okrój i Szymon Jancen mieli tego dnia ważne zajęcia edukacyjne w innych miastach regionu.

Mimo pewnego osłabienia grupa wystąpiła bardzo udanie, nieoczekiwanie powtarzając ubiegłoroczny sukces. Ogromne gratulacje!

(jd)


Opublikowano w: Rodnô Zemia
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz