Kaszubski Rajd „Z kompasem”

10 października 2011r. | Drukuj

Już w najbliższy weekend wystartuje w Łęczycach koło Lęborka Kaszubski Rajd na orientację „Z kompasem”. Organizatorzy zapraszają do udziału miłośników biegania, marszu oraz jazdy na rowerze!

mat. prasowe

Bazą rajdu będzie miejscowa szkoła. Uczestnicy mają do wyboru trzy trasy – dwie piesze o długości pół i półtora maratonu (ok. 20 i ponad 60 km) i jedną rowerową o długości 3 maratonów (około 125 km) z możliwością skrócenia dystansu do 2 maratonów dla zawodników „którzy stracą moc” w czasie jazdy.

Na każdego czeka moc atrakcji w bazie. Firma eventowa IKA przygotowała nietypowe pojazdy, z których uczestnicy Rajdu Kaszubskiego będą mogli korzystać przed wyruszeniem na trasy.

– Zapraszamy nie tylko weteranów podobnych imprez, ale także wszystkich, którzy chętnie biegają czy jeżdżą na rowerze. Kaszuby to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku – mówią organizatorzy.

Każda osoba startująca w rajdzie otrzyma mapę, numer startowy, kartę startową oraz lokum w bazie. Ponadto każdy z zawodników dotrze do ogniska, gdzie będzie przygotowane smaczne jedzenie, ciepłe napoje oraz gitara i śpiew.

A potem powrót do Łęczyc i atrakcyjne nagrody, które czekają nie tylko na zwycięzców rajdu. Na długiej liście nagród znajdują się m.in. bony o wartości 200 zł na zakupy w sklepach BERGSON, wejściówki na kurs tańca  czy kurs wspinaczkowy, odzież sportowa, książki turystyczne.

– Zapisanych na Rajd Kaszubski jest już ponad 70 osób, czekamy na kolejne zgłoszenia. Nikt, kto przyjedzie w weekend do Łęczyc nie będzie zawiedziony. – zachęcają organizatorzy.

Patronat nad rajdem objęła Gazeta Kaszubska.

mat. prasowe


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze