Zatonął norweski statek z polską załogą

08 października 2011r. | Drukuj

Trwa akcja poszukiwania polskiego kapitana na Morzu Norweskim.  Wczoraj przed północą zatonął tam statek, którego załogę stanowiło trzech Polaków. Dwóch z nich udało się uratować, ale nie odnaleziono jak dotąd kapitana jednostki.

fot. gk

Wczoraj około północy podczas sztormu na zachodnim wybrzeżu Norwegii zatonął statek Finoglimt. Wiatr przewrócił 48-metrową jednostkę,  przeznaczona do przewożenia oleju napędowego. Statek przewoził ok. 25-30 ton oleju, a trzyosobowa załoga była z Polski.  Jak potwierdził konsul polski w Oslo, do katastrofy doszło u zachodnich wybrzeży Norwegii na północny-zachód od miejscowości Haugesund. Dwóch marynarzy udał się uratować , a ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie znaleziono kapitana statku.

– Statek zatonął bardzo szybko. Była wtedy zła pogoda, silny wiatr i wzburzone morze. Te złe warunki utrzymują się również obecnie, co utrudnia poszukiwania zaginionego na morzu kapitana. Centrum koordynacyjne ratownictwa poinformowało, że wszystkie niezbędne siły są zaangażowane w poszukiwania – powiedział konsul Marcin Spyrka w TVN24.

– Dwóch marynarzy, którzy  pracowali dla armatora norweskiego, udało się uratować, jednak wciąż trwają poszukiwania kapitana statku. Do zatonięcia jednostki najprawdopodobniej przyczyniły się czynniki atmosferyczne – dodał konsul.

fot. gk

Akcja ratownicza trwa, zarówno na morzu, jak i na lądzie. Na plażach ekipy policyjne z psami poszukują kapitana.  W miejscu zatonięcia głębokość morza wynosi 300 metrów, a warunki atmosferyczne nie pozwalają na prowadzenie poszukiwań podmorskich.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz