Pół miliona złotych na amatorski sport w Lęborku

08 października 2011r. | Drukuj

Samorząd Lęborka pozyskał kolejne, dodatkowe środki finansowe, w ramach Programu Południowy Bałtyk. Projekt złożony został przy współpracy z Lęborskim Towarzystwem Sportowym „Unia”. Dzięki niemu przeprowadzone zostaną m.in. międzynarodowe turnieje siatkówki amatorów.

Sporym powodzeniem cieszy się w Lęborku Amatorska Liga Siatkówki / fot. Marcin Klukowski

149.633 euro zostaną przeznaczone na realizację projektu „Baltic rally”. W ramach Programu dofinansowanie wynosi 85% wartości projektu. Celem projektu jest integracja oraz wzmocnienie relacji pomiędzy amatorskimi społecznościami sportowców z regionu Południowego Bałtyku. W ciągu 2 lat organizowane będą wydarzenia sportowe związane z piłką siatkową.

– Cieszę się, że nasz projekt został zaakceptowany, dziękuję miastu za wsparcie naszych działań. To nasz wspólny sukces. Jest to pierwszy taki projekt w Lęborku i będzie on angażował dużą liczbę mieszkańców, amatorów uprawiających sport. Jesteśmy w trakcie przygotowań do startu ligi siatkówki, w ramach projektu będziemy mogli spotykać się z amatorami siatkówki z krajów nadbałtyckich. Odbędzie się wiele turniejów podczas których wymienimy się doświadczeniami – mówi Marcin Klukowski, sekretarz LTS „Unia”.

Partnerami zagranicznymi projektu są: Klub Sportowy „Żalgiris” z Kretingi na Litwie oraz Uniwersyteckie Stowarzyszenie  Sportowe z Greifswaldu w Niemczech.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz