Odszedł Steve Jobs – założyciel Apple

06 października 2011r. | Drukuj

W wieku 56 lat zmarł Steve Jobs współzałożyciel firmy Apple. Jak określił go prezydent Barack Obama, Jobs był jednym z najwspanialszych amerykańskich wynalazców – odważny by myśleć niestandardowo, śmiały by wierzyć, że zmieni świat i utalentowany by to osiągnąć.

fot. Apple

Steve Jobs wraz ze swoim wspólnikiem Stevem Wozniakiem założyli w 1976 roku firmę, która przyniosła im sukces i uznanie. Jobs po wprowadzeniu na rynek popularnych komputerów Apple II i Apple Macintosh stał się najbardziej znanym informatykiem. Po niespełna dziesięciu latach Steve Jobs odszedł z firmy i założył nową firmę NeXT, następnie kupił za 10 mln dolarów studio Pixar, w które dzięki tworzonym na komputerach filmom animowanym stało się znane. W 1997 roku znany informatyk powrócił do Apple wyciągając firmę z złej kondycji finansowej, wprowadzając na rynek komputer iMac. Z poważną chorobą zmagał się od 2004 roku, wtedy poddał się operacji usunięcia nowotworu trzustki. W kolejnych latach jego stan zdrowia pogarszał się.

O śmierci swojego współzałożyciela Apple, firma powiadomiła w krótkim oświadczeniu umieszczonym na stronie internetowej. – Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj odszedł Steve Jobs” – dodając, że jego „geniusz, pasja i energia dały początek niezliczonym pomysłom, które wzbogacają nasze życie i czynią je lepszym.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz