Wichury na Pomorzu, sztorm na Bałtyku

07 października 2011r. | Drukuj

Według prognoz meteorologów w ciągu najbliższych dwóch dni w regionie wystąpi silny południowo-zachodni wiatr. Może on sięgać prędkość nawet 80 km/h. Na Bałtyku sztorm.

fot. gk

Synoptycy zapowiadają deszcz i wiatr o średniej prędkości 30-40 km/h, a w porywach 70-80km/h. Najsilniej wiać ma nad Bałtykiem, toteż wszystkie kutry i łodzie schroniły się już w czwartek wieczorem w portach.

fot. gk

Centra zarządzania kryzysowego zaleca mieszkańcom regionu, by pozamykali okna i drzwi, zabrali z balkonów i parapetów przedmioty. Podróżujący samochodem powinni zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń, unikać parkowania pojazdów pod drzewami i liniami wysokiego napięcia. Silny wiatr i spadek temperatury to efekt chłodnego frontu znad Niemiec, który będzie przechodzić nad Pomorzem. W piątek będzie wyraźnie chłodniej i deszczowo, temperatura nie przekroczy 12ºC i będzie wiał dość silny i porywisty, zachodni wiatr. W sobotę nadal deszcz, a temperatura spadnie do 11-13ºC. Ale jest i dobra wiadomość: wiatr pomału zacznie słabnąć.


Opublikowano w: LęborkPuckSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz