Budowlańcy zagrają na PGE Arenie

06 października 2011r. | Drukuj

15 października rozegrany zostanie mecz pomiędzy Polską i Ukrainą. Drużyny będą jednak nietypowe, bo w ich skład wchodzą pracownicy firm budowlanych, którzy w obu krajach budowali obiekty na Euro 2012.

fot. Interia

Towarzyski mecz odbędzie się na gdańskim stadionie jeszcze w tym miesiącu, natomiast rewanż piłkarzy obu drużyn zaplanowany jest na kwiecień przyszłego roku i odbędzie się on tym razem u drugiego gospodarze Mistrzostw Europy w Piłkę Nożną. Mecz na Ukrainie rozegrany zostanie na stadionie Olimpijskim w Kijowie. – Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na znakomite efekty pracy firm budowlanych, związanych z obiektami przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Nieprzypadkowo więc mecz odbędzie się na stadionie w Gdańsku, który uznawany jest za jedną z najpiękniejszych tego typu aren na świecie. Środowisko budowlane odbierało jako niesprawiedliwe relacje mediów z budów obiektów na Euro 2012, które koncentrowały się głównie na niedociągnięciach. Pomija się natomiast to, że polscy budowlańcy z wielką fachowością wybudowali jedne z najpiękniejszych i najnowocześniejszych stadionów na świecie – tłumaczy Wiktor Piwkowski, prezes Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, który Związek ten jest organizatorem imprezy po stronie polskiej.

Polska drużyna powstała z wydelegowanych przez największe przedsiębiorstwa zaangażowane w budowę infrastruktury na Euro 2012 pracowników. Polską drużyną zaopiekowali się Antoni Piechniczek i Jerzy Engel, natomiast ukraińską Wołodymyr Troszkin, gwiazda Dynama Kijów. – W tym przedsięwzięciu aspekt sportowy nie jest najważniejszy – tłumaczy Piwkowski. Wykorzystując to wydarzenie chcemy pokazać, że to nie krasnoludki wybudowały te nowoczesne stadiony czy drogi, lecz świetni fachowcy. Pomysł rozegrania meczu polskich i ukraińskich budowlańców spodobał się między innymi ministrowi sportu Adamowi Giersz, prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi i prezesowi PZPN Grzegorzowi Lato.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze