Festiwal Rzemiosł Dawnych w Lęborku

05 października 2011r. | Drukuj

Z zajęciami epoki średniowiecza i sposobami radzenia sobie w codziennych sytuacjach mogli zapoznać się mieszkańcy Lęborka podczas Festiwalu Rzemiosł Dawnych. Impreza odbyła się w wyjątkowym klimacie odrestaurowanych obwarowań miasta.

fot. UM Lębork

Festiwal Rzemiosł Dawnych był nie lada atrakcją dla wszystkich lęborczan i miłośników epoki średniowiecza. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zawodami i zajęciami tego okresu, a także sposobami ówczesnych ludzi na radzenie sobie w codziennych sytuacjach. Dla najmłodszych gości festiwalu była to sposobność do nauczenia się czym jest chociażby pasomonictwo i kolucznictwo.

Podczas Festiwalu w Lęborku prezentowały się bractwa historyczne ze Szczecina, Chojnic, Polic i Krokowej. Nie zabrakło także miejscowych czlonków Hufca Przedniego Wójtostwa Lębork. Impreza odbywała się przy baszcie nr 32, ale dla zwiedzających otwarte były także dwie inne odrestaurowane baszty lęborskich obwarowań.

fot. UM Lębork


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz