W Sopocie wystawili studentów do wiatru

05 października 2011r. | Drukuj

Studenci fizjoterapii w sopockiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej dzień przed inauguracją nowego roku akademickiego stracili indeksy. Kierunek został zlikwidowany, bo przynosi straty.

Na lodzie zostało 150 studentów. Prawie połowa  z nich to  przyjęci na pierwszy rok, pozostali to absolwenci pierwszego i drugiego roku. Za każdy semestr na SWPS płacili 3 tys. zł. Teraz czują się oszukani. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to duża niepubliczna uczelnia, która w Sopocie ma swój wydział zamiejscowy. Władze tłumaczą się, że na kierunku fizjoterapia, który był projektem pilotażowym, przez ostatnie dwa lata liczba studentów drastycznie się zmniejszała, a po drugim roku została tylko jedna czwarta studentów. Kierunek trzeba było zamknąć z przyczyn ekonomicznych, jednak nikt nie tłumaczy dlaczego zrobiono to w przeddzień nowego roku akademickiego.

– Wszystkim studentom fizjoterapii zaproponowaliśmy miejsca na czterech innych uczelniach, gdzie studia są w porównywalnej cenie. Gdyby czesne okazało się wyższe, dopłacimy różnicę – zapowiada rzeczniczka uczelni. Chodzi o Wyższą Szkołę Zarządzania w Gdańsku, AWFiS, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną, która zorganizuje zajęcia w Sopocie. Studentów takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje, bo stracili dwa lata i 12 tys. zł.

fot. uczelnie.info.pl

Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie istnieje od 2002 r. W ofercie wydziału, oprócz zlikwidowanej  fizjoterapii,  znajdują się studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Przy sopockim wydziale SWPS działa Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego oraz Laboratorium Psychologii Stosowanej i Badań nad Poznaniem, Emocjami i Podejmowaniem Decyzji. Na tej uczelni studiuje psychologię córka premiera Katarzyna Tusk.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze