Rybacy znowu protestują – u wiceminstra

05 października 2011r. | Drukuj

Kolejny protest rybaków, tym razem w Krokowej w powiecie puckim. Około 100 rybaków demonstrowało przed biurem poselskim Kazimierza Plocke, wiceministra rolnictwa odpowiedzialnego za sprawy rybołówstwa.

fot. Jan Maziejuk

Już po raz trzeci armatorzy zrzeszeni w Związku Rybaków Polskich protestują przeciwko nałożonym na nich karom za połowy dorszy w czasie zakazu w 2007 roku. Cztery lata temu Komisja Europejska zakazała polskim rybakom połowów z powodu wyczerpania limitu ryb na Bałtyku wschodnim.Po protestach rybaków sprawą zajął się Trybunał Konstytucyjny, który uznał, że nie można karać armatorów za przekroczenie limitów połowowych. Kary zaś są zdaniem rybaków bardzo dotkliwe, niektórzy armatorzy mają zapłacić nawet 300 tysięcy złotych. To może spowodować ich bankructwo. Do tej pory ich protesty nie przyniosły skutków.

Opublikowano w: PublicystykaPuckWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. martin pisze:

    jestem synem rybaka i dla mnie to jest przegięcie pał

  2. martin pisze:

    niech on zrezygnuje z kand tury

Dodaj komentarz