PoMorski Szlak Kajakowy [ZDJĘCIA]

28 września 2011r. | Drukuj

W sobotę 24 września 2011 zainaugurowany został „PoMorski Szlak Kajakowy”, którego pomysłodawcą był Wiktor Tyburski- Starosta Lęborski. Dzięki współpracy z Burmistrzem Miasta Łeby, Polskim Związkiem Kajakowym i członkami Klubu Wodnego” Żabi Kruk”, dziewięciu kajakarzy wypłynęło z Portu Jachtowego, w kierunku wschodnim ( Stilo), aby zmierzyć się z falami Bałtyku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Senator RP Kazimierz Kleina, Wiceburmistrz Miasta Lęborka Alicja Zajączkowska oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Nie zabrakło również mieszkańców Łeby i turystów. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele mediów ogólnopolskich,regionalnych i lokalnych.

Po godzinnym spływie, kajakarze wrócili do basenu Portu Jachtowego, aby zaprezentować widzom techniki manewrów na wodzie, a także pokazy ratownictwa. Ostatnim punktem wieczoru była prezentacja Pana Antoniego Komorowskiego, połączona z promocją nowej książki Miłośników Latarń Morskich.

Na terenie mariny podczas całego dnia prezentowały asortyment kajakarstwa morskiego firmy: Aquarius oraz Decathlon. Nie zabrakło także specjalnych samochodów, przystosowanych do przewozu kajaków.

W niedzielę 25 września 2011 r., Starostwo Powiatowe w Lęborku i Gmina Miejska Łeba zorganizowały rejs po Bałtyku wraz z promocją innych sportów wodnych, uprawianych w Łebie od lat. Zamierzeniem organizatorów Study Tour jest stworzenie w przyszłości w Łebie bazy kajakarstwa morskiego.

Galeria


Opublikowano w: LęborkRekreacja i sport
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz