Fabryka rośnie

08 listopada 2010r. | Drukuj

W Chojnicach powstaje nowa hala produkcyjna  firmy SEKO, która zajmuje się przetwórstwem ryb. Budowa  hali o pow. 2800 m2 wraz z wyposażeniem kosztować będzie  36 mln zł,  z czego 11 mln zł inwestor  pozyskał z funduszy unijnych.

Fot. M.Nowak/UM Chojnice

Fabryka ma otrzymać pozwolenie na użytkowanie obiektu w połowie listopada, a  otwarcie nowej hali planowane jest  na koniec miesiąca.  Nowe urządzenia, sprowadzone m.in. z Niemiec, Belgii, Holandii i Szwecji,  pozwolą na poszerzenie  produkcji o ryby mrożone. W nowej hali  pracować będzie około 400  osób. To oznacza, że w Chojnicach powstaną  nowe miejsca pracy.

Fot. M.Nowak/UM Chojnice

Firma SEKO zatrudnia  610 osób i jest  największym, a także jednym z  najnowocześniejszych  zakładów tego typu w regionie. Firma, która powstała w 1992 roku, zajmuje się produkcją marynat rybnych i innych wyrobów na bazie śledzia solonego, makreli i dorsza. Dotychczasowe hale produkcyjne mają powierzchnię 3600 m2.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz